Eto, mi oženismo našeg Noleta a ono što je mnogo manje bitno, približava se kraju i Svetsko prvenstvo u Brazilu. U jeku priprema za veliko finale i najvažniju utakmicu u Mlečnom putu ( posle finala Savezne lige Plutona, naravno ) odigran je i jedan meč koji je bio bitan kao bela bojica. Borba za treće mesto i titulu manje jadnog tima.

Poraženi polufinalisti su se susreli sinoć u Braziliji čisto da bi kladioničari širom sveta uzeli neki dinar stavljajući ženin nakit koji je nasledila od tetke na 3+. Holandija protiv pijačnih radnika iz Rio de Žaneira koji poslednjih dana neočekivano nose dres Brazila. Da se ovaj duel igra recimo sedamdesetih možda bi i bilo neizvesno i zanimljivo. Ovako, samo su najoptimističniji navijači Brazila mogli očekivati jak otpor svoje selekcije. A on je, ipak, iznenađujuće, odista postojao. Otprilike 170 sekundi, ali dobro, i to je nešto. Dakle, Karioke su uspešno nastavile sa briljantnim partijama od pre par dana. Trebalo je Žuliu Sezaru samo 3 minuta da nastavi sjajan niz primljenih golova, pošto je Van Persi iz penala doveo Lale u vođstvo. Penalu je prethodio faul Tijaga Silve nad, pogađajte dva puta, Robenom naravno. Mesto prekršaja je bilo bliže centru terena nego šesnaestercu Brazila ali je iskusni padavičar Arjen iskoristio maestralnu priliku, uplovio u kazneni prostor kao Bil Klinton u aferu sa svojom sekretaricom i pao u slobodnom stilu. Čista ocena deset za umetnički dojam, mada je pad bio malo nezgrapan. Činjenica je da bi Saša Matić bolje procenio tačno mesto faula od sudije ali to i nije toliko bitno, svejedno bi dobili Holanđani. Ovakav Brazil bi dobila i ekipa Moravac Orion Mrštane ( koji je baš juče, u derbiju pripremnog perioda odigrao čak 1-1 sa Radničkim iz Niša ). Krenule su Karioke u napad, bili agilni i ofanzivni ali su pred golom Silesena delovali kao da su zaboravili da igraju fudbal. Efikasnost brazilskog napada bila je na nivou prosečne godišnje temperature na Kamčatki. Holanđani su potvrdili ono što mnogo Srba sa prebivalištem u Ševeningenu već zna, da su dobri u kažnjavanju. Bljesnula je kontra i Blind je povisio na 2-0. Minut je 17. a navijači širom sveta ustaju i nadaju se novoj goleadi i ponižavanju. Pljušte uplate na 7+ kao kiša u Mančesteru. Do toga, nažalost, nije došlo. Izdržali su Brazilci do poluvremena, čuvali zadovoljavajuć rezultat i srećni otišli na pauzu da se dogovore još koliko će komada primiti.

Holanađani lagano protiv domaćina

Selektor Srbije, Ljubinko Drulović, na poluvremenu je izjavio da Srbija može biti ponosna što je izgubila samo 1-0 od ovoliko jakog Brazila. Drugo poluvreme, slična priča. Brazilci napadaju ali jednostavno kada dođu u izglednu šansu deluju kao čopor zbunjenih pudlica ( to je možda i zbog frizura ). Ponovo Holanđani koriste praktično jedinu šansu u poluvremenu, u 90. minutu Vajnaldum ( igrač poznat svima koji igraju Fudbal Menadžer 2008 ) postavlja konačan rezultat. Lale zasluženo dolaze do 3. mesta koje će im značiti koliko i diploma o završenom fakultetu prosečnom mladom čoveku u Srbiji. Ali su ipak zaslužili ovo posle nesrećnog poraza u polufinalu. Sa druge strane, i Brazilci su zaslužili ovakav rasplet, a satisfakcija im može biti činjenica da su najbolji u primanju golova na Mondijalu. Titula najdarežljvije odbrane na svetu ide njima!

Danas veliko finale, ono što smo svi čekali. Argentina-Nemačka. Angela Merkel protiv Evite Peron. Maradona protiv Bekenbauera. Tevez protiv Gomeza ( Turnir na Soni Plejstejšnu). Budite uz nas, još jedan poslednji put na ovom Mondijalu. Komotno stavite dedinu penziju na X, visooooko držite tri prsta i živeo Urugvaj!